Ženska ekipa DVD-a Višnjice pobjednik je 4. memorijalnog vatrogasnog kupa "Kos – Ledinščak" u  kategoriji ženskih "A" ekipa.

Pozivaju se svi članovi DVD-a Višnjica na misu u kapeli svetog Florijana u Zlogonju 7. svibnja 2017. (nedjelja).

Okupljanje je u 10 sati kod vatrogasnog doma u Višnjici odakle se kreće prema Zlogonju.

Pozivaju se članovi Društva da dođu u svečanim ili radnim uniformama.

Nakon mise, u vatrogasnom će domu biti organiziran zajednički ručak.

Dobrovoljno vatrogasno društvo Višnjica u naredne će četiri godine voditi novoizabrano vodstvo na čelu s dosadašnjim predsjednikom Društva Goranom Hočuršćakom, dok će funkciju zapovjednika i u naredne četiri godine obnašati Stjepan Križanec. Odlučeno je tako na održanoj redovitoj Izborno – izvještajnoj skupštini DVD-a Višnjice.

DNEVNI RED

66. izvještajno - izborne skupštine DVD-a Višnjica

sazvane za 04.02.2017. u 18 sati

1. Otvaranje sjednice Skupštine s uvodnim pozdravom;

2. Donošenje Poslovnika o radu Skupštine;

3. Izbor radnih tijela Skupštine:

a) radnog voditeljstva,

b) zapisničara,

c) 2 ovjerovitelja zapisnika,

d) kandidacijsko-izbornog povjerenstva,

e) verifikacijskog povjerenstva;

4. Čitanje i prihvaćanje dnevnog reda;

5. Podnošenje izvješća:

a) o radu Društva (u protekloj godini i mandatnom razdoblju),

b) o financijsko-materijalnom poslovanju,

c) Nadzornog odbora,

d) Verifikacijskog povjerenstva;

6. Prijedlog Plana  rada i Financijskog plana za 2017. godinu;

7. Rasprava o podnijetim izvješćima, Planu rada i Financijskom planu za 2017. godinu;

8. Verifikacija izvješća, Plana rada i Financijskog plana za 2017. godinu;

15. Proglašenje najvatrogasca DVD Višnjica za 2016.godinu

16. Prijem novih članova

17. Riječ gostiju

18. Ostala pitanja i prijedlozi.

UO DVD Višnjica

Posljednja intervencija u 2016. godini uspješno je odražena 14. prosinca kada je ugašen požar otvorenog prostora izazvna paljenjem suhe trave od strane jednog mještana Višnjice. Do požara je dšlo kada je izgubio kontrolu nad upaljenom vatrom koja je malim djelom zahvatila rubne djelove šume te se proširila na oko 2500 kvadratnih metara površine, uglavnom šikare te dijelom vinograda.

Ekipa DVD-a Višnjica pobjednik je 18. pokretne vatrogasne vježbe Vatrogasne zajednice grada Lepoglave. Treće je to uzastopna pobjeda DVD-a Višnjica koji je tako u trajno vlasništvo dobio prijelazni pehar namijenjen pobjedniku vježbe.

Vatrogasna ekipa DVD-a Višnjica u sastavu Josip Flegarić, Krunoslav Lončarek, Stjepan Galinec, Toni Zagoranski, Željko Lončarek, Krunoslav Komes, Ivica Flegarić i Matija Lončarek, pobjedila je u konkurenciji još 10 ekipa.

Dobrovoljno vatrogasno društvo Višnjica organiziralo je u subotu, 8. listopada prvi Memorijal "Darko Komes", natjecanje operativnih vatrogasaca u spomen na svog preminulog člana Darka Komesa. Ujedno, tom je prigodom blagoslovljeno i novonabavljeno vozilo.

U spomen na tragično preminulog člana Društva, Dobrovoljno vatrogasno društvo Višnjica organizira 8. listopada vatrogasno natjecanje "Memorijal "Darko Komes" – 1. intervencijska vježba". Riječ je o terenskom natjecanju operativnih vatrogasaca koje će postati tradicionalno i održavati se u Višnjici svake godine.

Objavljen je poziv za sudjelovanje na ovogodišnjem natjecanju u kojem pozivamo vatrogasna društva da sudjelujući na natjecanju odaju počast prerano preminulom kolegi.

Prijave za natjecanje, na kojem se mogu natjecati peteročlane vatrogasne ekipe i to u muškoj kategoriji, primaju se do 1. listopada.

Više o natjecanju

Poziv na natjecanje u pdf formatu

Dobrovoljno vatrogasno društvo Višnjica nabavilo je vatrogasnu cisternu s 4900 litara vode koja je uvelike podigla operativnost i mogućnost višnjičkih vatrogasaca da uspješno interveniraju.
Voziloje kupljeno od PGD-a Razvanje iz Slovenije. Pri tom je oko 30 posto potrebnih sredstava za kupnju vozila osiguralo samo Društvo zahvaljujući donacijama Višnjičaraca, dok je oko 70 posto sredstava osigurao Grad Lepoglava.

Dobrovoljno vatrogasno društvo sudjelovalo je u pokaznoj - taktičkoj vatrogasnoj vježbi održanoj u Lepoglavi 3. lipnja 2016. godine.