Sastankom održanim u Višnjici, na kojem su sudjelovali gradonačelnik Grada Lepoglave Marijan Škvarić, predstavnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva Višnjica predvođeni predsjednikom Goranom Hočuršćakom te predstavnici konzultanata, započelo se s pripremom projekta energetske obnove vatrogasnog doma u Višnjici.

Na sastanku je potvrđena odluka da se ove godine pokrene navedeni projekt koji je već ranije,  dogovorom između Grada Lepoglave i DVD-a Višnjica, uvršten u program razvoja vatrogastva na području Grada Lepoglave.

-  Ako do kraja ove godine bude otvoren natječaj za energetsku obnovu društvenih zgrada, u planu nam je na taj natječaj prijaviti projekt energetske obnove vatrogasnog doma u Višnjici za čiju su pripremu, koja upravo kreće, osigurana sredstva u ovogodišnjem proračunu – istaknuo je gradonačelnik Marijan Škvarić.

Nositelj projekta u okviru kojeg se planira izraditi vanjska toplinska ovojnica objekta, ugraditi nova stolarija i rasvjeta te zamijeniti postojeći sustav grijanja s energetski učinkovitijim bit će Dobrovoljno vatrogasno društvo Višnjica u čijem je i vlasništvu navedeni dom, dok će svu ostalu potrebnu potporu, prije svega onu financijsku pružiti Grad Lepoglava. Dakako, većina sredstava za realizaciju projekta planira se ostvariti kroz natječaj energetske obnove društvenih zgrada.

- Svjesni nužnosti uređenja odnosno dovršetka izgradnje doma, ali i veličine i ozbiljnosti tog zahvata u realizaciju smo krenuli planski i u dogovoru s Gradom Lepoglavom. Već znatno ranije, prije nekoliko godina, načelno smo dogovorili da ćemo, kada se stvore uvjeti i otvore natječaji, pokrenuti ovo što smo danas i službeno pokrenuli – istaknuo je predsjednik DVD-a Višnjica, Goran Hočuršćak.

U slučaju požara nazovite 193!

Korisni savjeti 1

Područje odgovornosti